Průmyslová svítidla SIKOV lighting ve výrobě Siempelkamp s.r.o.

Průmyslové osvětlení SIKOV lighting, model SV-HBL 200W 5000K v provozu firmy Siempelkamp CZ s.r.o. v Blatnici pod Svatým Antonínkem 893 

V tomto provozu došlo ke zlepšení světelných podmínek při výměně stávajících sodíkových svítidel za LED SIKOV lighting SV-HBL 200W 5000K a to změnou světelnosti z caa 250lx na požadovanou normu 500-600lx ve výšce 1m nad podlahou. Došlo k podstatnému zlepšení pracovních podmínek a prostor je opravdu velmi příjemný a přehledný pro práci a pohyb osob i materiálu. Ostatní známá svítidla jiných výrobců v testu a měření, které si investor vyžádal přímo v hale neuspěla.

Největší efekt byl v prostoru svařovny, kde pracovníci do instalace našich svítidel pracovali v šedém a nepřehledném prostředí.

Investor naše svítidla SV-HBL 200W 5000K postupně instaluje do dalších hal, které se postupně staví.

U této zakázky, kterou jsme řešili osobně lze doložit i kvalitu svítidel a jejich návratnost, svědčí o tom fakt, že od doby instalace svítidel na první hale v roku 2016 nedošlo k žádné poruše či potížím se svítidly, celkem je již instalováno cca  300 ks SV-HBL 200W 5000K.

Prvních 66ks svítidel již bylo zaplaceno na úspoře při prvních 18 měsících provozu, nyní je na 66ks svítidel roční úspora 660 000,- pokud vynásobíme počtem svítidel, které jsou ve všech výrobních halách, tak dochází k roční úspoře cca 3 000 000,-  a to po dobu životnosti cca ještě 4 let, tedy kvalitními svítidly může dojít k úspoře až 12 000 000,-  než vyprší životnost svítidel cca 50 000 hodin.

V tomto ohledu tedy nedoporučujeme řešit nízkou pořizovací cenu svítidel, která jde ruku v ruce s nízkou kvalitou a ve finále přinese jen problém, reklamace a nenávratnost investice.

Vysoká kvalita je potřebná pro naplnění úspory a optimálních světelných podmínek. Naše svítidla jsou osazena špičkovými LED čipy CREE s vysokým CRI a napájecími zdroji Meanwell, umístěnými v propracovaném korpusu svítidel, především z hlediska ideálního chlazení svítidla.

Tuto aplikaci ve firmě Siempelkamp s.r.o. je možné si po domluvě prohlédnout a získat referenci na naše svítidla i samotnou firmu SIKOV ROŽNOV s.r.o.