MikroTik Cube 60Pro ac, 1Gbit LAN, 11°, 802.11ay (60GHz/5GHz), L4

Neohodnoceno
Značka: 100MEGA
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
1.9.2026
Možnosti doručení
Kód: STO-NABMKR1178
3 346 Kč 2 765 Kč bez DPH Měrná cena:
MikroTik Cube 60Pro ac, 1Gbit LAN, 11°, 802.11ay (60GHz/5GHz), L4
Neohodnoceno
Značka: 100MEGA
img
Novinka
MikroTik Cube 60Pro ac

Kompaktní 60 GHz PtP jednotka s 5 GHz zálohou (Cube 60Pro ac) standardu 802.11ad/ay. Díky použitému pásmu není jednotka ovlivněna okolním rušením, a nabízí tak stabilní a velmi rychlé spojení. Je vhodná i pro delší vzdálenosti místo optického spoje (dosah až 1 km).

Jednotka nabízí stabilní a rychlé spojení díky doposud nezarušenému 60 GHz pásmu. V případě nepříznivých meteorologických podmínek dojde k automatickému přepnutí na záložní radiový provoz v pásmu 5 GHz eliminující výpadek konektivity.




  • Standard 802.11ad + 802.11ay

  • Vyzařovací šířka (beamwidth) 11°

  • TDMA GPS sync

  • Ultrarychlé spojení bod-bod (point-to-point) na vzdálenost až 1 km

  • Podpora kanálu 5 - při testech bylo dosaženo spolehlivého spojení na vzdálenost 2,4 km

  • Výkonná směrová 5 GHz anténa pro spolehlivou zálohu

  • Vylepšený kryt - pevná kovová základna (lepší chlazení a možnosti montáže)





Součástí jednotky je předinstalovaná licence RouterOS MikroTik L4. Tato licence je plně dostačující pro vytvoření spoje "Point to Point" (bod-bod). Jednotka má integrovaný PoE splitter, lze ji tedy napájet přímo po F/UTP kabelu (PoE+ 802.3af/at).



Obsah balení:


  • 1× jednotka Cube 60Pro ac

  • 1× napájecí zdroj

  • 1× PoE injektor

  • 1× držák na stožár Cube mount + svorka





Informace k systému RouterOS MikroTik




  •   Začínáte-li s RouterOS MikroTik nebo potřebujete-li poradit se složitějším nastavením, můžete využít naší podpory.

  •   Jak RouterBoard nastavit a spravovat se dozvíte na našich školeních.

  •   Rady k nastavení a často kladené otázky lze najít v sekci Technická podpora.

  •   Všechny RouterBoardy mají stejný systém RouterOS MikroTik.

  •   Všechny zařízení s RouterOS MikroTik plně podporují IPv6, mají firewall, Queues, NAT a s licencí L4 podporují CAPsMAN server.

  •   MikroTik lze nastavit přes webové rozhraní, přes mobilní aplikaci, anebo programem winbox, který je ke stažení na mikrotik.com.

  •   MikroTik má "Quick Set" tedy možnost rychlého nastavení. Na výběr je z několika přednastavených profilů.





Provoz 60GHz spoje v ČR je možný pouze v souladu s platným všeobecným oprávněním VO-R/12/03.2021-3. Skutečný dosah spoje závisí na místní regulaci v daném státu a lokálních podmínkách.





ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE



Procesor: Qualcomm IPQ-4019, 4jádrový, 716 MHz

Standard Wi-Fi: 802.11ad, 802.11ay (5 GHz záloha 802.11a/n/ac)

Paměť: 256 MB RAM + 64 MB Flash úložiště

Porty: 1× GbE RJ-45

Frekvence: 60 GHz

Operační systém: RouterOS, Licence Level 4

Podpora PoE: ano, PoE+ 802.3af/at

Rozměry: 211 × 115 × 90 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Routery
Hmotnost: 0.873 kg
EAN: 4752224000071

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola