Informace a Úspornost LED » Práce s LED páskem

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED

Naše LED pásky jsou osazeny SMD diodami o rozměrech 3,5mm x 2,8m nebo 5mm x 5 mm buď v provedení 240, 120, 60 nebo 30 LED na metr pásků, rozdíl je vždy v příkonu W a svítivosti LM.

LED pásky krátíme po jedné jednotce, která je vždy z obou stran opatřena záporným ( 1- 3ks kdy každý jeden ze tří znamená 33,3% svitu či jednu s RGB barev u RGB LED pásku) a kladným ( vždy 1ks ) kontaktem.

Jednotky jsou o délce 2.5, 5 nebo 10cm, dle modelu LED pásku, napájecí kabely se pájí na kontakty, nebo je možnost použít mechanické SPOJKY A PROPOJKY kdy je jednoduše mechanicky napojíte ke kontaktům bez Pájení.

LED pásek je konstruován tak aby LED pásku nevadilo chvilkové přepolování ( cca 5 vteřin, projeví se tím že nesvítí ) stabilní a delší přepolování jej však poškodí !.

Dále nabízíme RGB LED pásky 5050, ke kterým je k dispozici široká škála dálkových ovladačů, nejvhodnější je infra dálkové ovládání 44 programové, mnoho barev + 8 režimů svícení, také stmívání či zesilování svítivosti a možnosti namíchání si až šesti vlastních barev pod šest volných tlačítek.

Prohlášení o shodě naleznete ZDE

Návod k montáži a používání LED pásku ZDE

Uchycení LED pásku.

LED pásky, jsou zalité v silikonu či nezalité a ze zadní strany opatřeny samolepící plochou pomocí které je snadno nalepíte na odmaštěný rovný povrh.

My doporučujeme poze ty zalité IP67

Tam kde to aplikace neumožňuje, například omítlá zeď, je možné použít ALU profil pro LED pásek, do toho se LED pásek vlepí a překryje krycím polykarbonátem, ten světlo ještě lépe rozptýlí.

Také je vhodný pro lepší chlazení LED pásku, například pokud je zafrézován do nábytku.

Na víc ALU profil zastíní LED diody z bočního pohledu, které můžou být agresivní svou září pro lidské oko.

Foto zadní, lepící strany po stržení krycí pásky :

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED pásky - Foto zadní, lepící strany po stržení krycí pásky

Krácení LED pásku

LED pásky se stříhají po jednotkách v místě k tomu určeném, střih se vede po černé lince, mezi kontakty na PCB desce ( podklad LED pásku ) viz foto:

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED pásky

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED pásky - Foto místa odstřihu LED pásky

 

Napájení LED pásků.

LED pásky jsou pro 24V, 12V nebo 230V/24V napájení, vždy je potřeba použít odpovídající ZDROJ( trafo ) dle specifikací rozsvěcované délky LED pásku.

Z jednoho místa napájení lze napojit maximálně 5m LED pásku 12V a 24V v celku za sebou, pokud to bude více jak 5m, bude po 5m slábnout barva a svítivost LED pásku. Tedy k další délce 0-5m musít znovu natáhnout vodiče od zdroje. ( proto je jedno balení pouze 5-metrová role )

Na fotkách níže můžete vidět jak osvětlení vypadá při správném použití LED pásků:

 

 

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED pásky - Ukázka Led pásky IV.

Práce s LED páskem - LED pásky, RGB LED pásky - Ukázka RGB Led pásky

 

Jak můžete viděl LED pásky představují vynikající osvětlení, snadnou práci, provedení a díky nízké spotřebě a dostatku světla rychlou návratnost investice.

LED osvětlení čím dál víc nahrazuje tradiční zdroje světla.

 

 

NDllNW