Informace Denní Svícení » Padělky denních svítilen

Denní Svícení - Padělky denních svítilen

Na trhu lze nalézt padělky denních svítilen.

Může se stát, že se k Vám, koncovým zákazníkům dostanou padělky originálních dílů, světel a dalšího zboží.

A to tím způsobem, že na konstrukci svítilen, viditelném místě je umístěna značka RL E11 + číslo, toto se dá provést při výrobě čehokoli, jednoduchým vylisováním již na výrobním páse a vždy to vypadá originálně.

Neznamená to však, že svítilny takto označené, prošly homologačním řízením a zkoušením, tím je i zaručena kvalita provedení (vodotěsnost, spolehlivost, svítivost atd.)

Homologaci dokládají dva důležité prvky, ne jen výlis značky na těle svítilny!!

Je třeba k denním svítilnám obdržet i protokol o kontrole homologace u nás v České Republice, žádné Anglické či Čínské certifikáty Vám toto nedoloží, málokdo se v nich vyzná pokud není skutečný odborník v oboru. Toto posuzování nespadá do kompetence Policie ani STK.

Prohlášení o shodě, k dováženému zboží si může každý dovozce vystavit sám na vlastní zodpovědnost, takové prohlášení nemusí být dále zkoumáno.

My jsme posouzení přenechali odborníkům, aby mělo vyjádření pro Vás patřičnou váhu.

Je třeba vědět zda se denní svítilny shodují s předpisy u nás v ČR!!

My takový dokument máme a káždý konečný zákazník jej obdrží v balení denních svítilen typu DL-X5 a DL-X20, ten pak dobře poslouží při policejní kontrole či kontrole STK.

Dnes je trh zahlcen velkým množstvím takovýchto padělků nebo obrysových světel záměrně vydávaných za denní svítilny!

Nezůstává to nepovšimnuto ani na STK a u policejních kontrol, nyní na to bude kladen čím dál větší důraz a porušení předpisů se trestá!

Konkrétní padělky:

Je tomu cca rok co Čínská společnost NSSC zavedla LOW COST ( nízké náklady ) výroby denních světel DRL od dvou základních výrobců z Taiwanu, JUST TOP ( SVĚTLA U NÁS ZNAČENA DL-XX ) a MYCARR ( SVĚTLA U NÁS ZNAČENA SJ-XX )

Kdy pro obchodníka je nákupní cena poloviční, 90% prodejců dnes již nabízí pouze NSSC kopie, je to široká škála modelů a je velký problém je rozeznat, ale jednoduché poznávací znamení pro zákazníka je cena, není prostě reálné aby cena Denních Světel které Vám mají nějaký čas vydržet byla nižší než 800kč s DPH !

Jaký je rozdíl v kvalitě ?

Už 5 LED se zabýváme prodejem originálních DRL od JUST TOP a MYCARR, víme tedy že průměrné procento reklamací napříč modelovou řadou je 5-6% což je za tuto cenu opravdu skvělé ! Toto procento není teoretické ale praktické číslo z naších reklamací .

U kopií NSSC si můžete být jisti že procento reklamací je 60 - 70 % jsou to naprosté zmetky ( odborný výraz pro nepovedený výrobek ), toto procento znamená že ze zakoupené sady, si můžete být jist poruchou jednoho světla ( viz fotografie ) Procento reklamací víme od prodejců kteří se tímto směrem vydali a také jsme nevědomky jeden čas prodali 10 sad DL-X20, 6,5 sady se měnilo za originál JUST TOP. ( Světla jsme prodávali VELKOOBCHODNĚ, velkoobchod díky kopiím padl, proto máme přehled kolik naších minulých odběratelů je nabízí )

Totiž NSSC nabízí jakékoliv balení, takže ani díky tomu je bezpečně nepoznáte, rozdíl je vidět až na značení homologací a skle světla.

Nesnažte se tedy ušetřit pár stokorun a pak řešit problémy s demontážemi světel z automobilu, reklamacemi u prodejce, který bude měnit vadné světlo za stejnou už předem vadnou kopii !

Naše doporučení :

1 - Ptéjte se prodejce jaký je výrobce světel a zda to jsou modely od prvovýrobce !

2 - Platí víc jak jinde, málo peněz, málo kvality - více problémů, ve finále více nákladů na demontáže a

starosti, zde neušetříte.

3 - Zvažte zda za tuto cenu jsou vůbec světla homologována a homologace nejsou jen čísla vyražena do

plastu.

Stránky originálních výrobců námi nabízených DRL :

JUST TOP - http://www.justtop.com.tw/003/index.aspx

MYCARR   - http://www.mycarr.com/

Originální Světla těchto výrobců s jistotou můžete zakoupit u nás.

 

NWI0MTA